ORTEZ PROTEZ ÜNİTESİ

Derneğimiz çeşitli nedenlerle kol ve bacaklarını kayıp eden ve fiziksel yönde hareket kabiliyetinden yoksun olan engellilerin yaşam kalitesini artırmak ve sosyal faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla KKTC’nin ilk Protez-Ortez Ünitesini, Proklinik İstanbul firmasıyla oluşturmuştur. www.proklinik.com.tr

Protez - Ortez uygulamaları, yapım aşaması rehabilitasyonu ve kullanımı süresince; hekim, fizyoterapist ve protez ortez teknisyeni tarafından sürekli takibi ve kontrolü zorunlu olan ürünlerdir.
Bu zorunluluk doğrultusunda, mevcut bir atölyenin eksikliğini hissettiğiniz Kıbrıs'a hizmet vermek üzere 22 Ekim 2010 yılında çalışmalarına başlayan firmamız, çalışmalarına hız vererek devam etmektedir. İyi hizmeti ilke edinmiş olan firmamız; kalitesini ispatlamış, Almanya menşeli OTTO BOCK, İzlanda menşeli OSSUR, İngiliz Menşeli ENDOLAYT, USA menşeli FREDUM firmasının ürünlerini kullanmaktadır.

Sürekli insan hayatı ve yaşamı için bilimi ve teknolojiyi en üst düzeyde takip etmeyi ilke edinen bölüm T.S.E. ve uluslar arası kalite standartlarında olup her türlü imalatta CE Belgeli ürünler kullanmaktadır. Merkezi Lefkoşa da olmak üzere Kıbrıs'ın dört bir yanına hizmet etmektedir. Proklinik / Lefkoşa olarak amacımız, ortopedik özürlülere daha iyi hizmet verebilmek başkalarına muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olabilmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için ilgili fuar, kurs ve konferanslarla dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, akademik bir yaklaşımla sürekli kendini geliştiren, konusunda uzman kadrosuyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile oluşturduğumuz bu birliktelik ile Kıbrıs Türk insanının bazen bir aya varan çileli yurt dışı zorunlu ikametini ortadan kaldırarak hizmeti onların ayağına taşımaktan son derece mutluyuz. Üstelik uygulama sürecinin Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi içerisinde konusunda uzman fizyoterapistlerle de destekleniyor olması yararlanıcılar açısından son derece önemli bir imkan oluşturuyor. Geride bıraktığımız çalışma sürecinde Ortez - Protez desteği sağladığımız dostlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler ise mutluluğumuza mutluluk katıyor.

Ortez Protez Teknisyeni
Hüseyin Laçin

 
 

Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ni tanımak, hizmet almak ve /veya çalışmalarına katkı koymak isteyen herkes, her gün saat 08.00 – 20.00 saatleri arasında      860 10 20 nolu mobil hattımızdan veya mesai saatleri içerisinde 223 84 36 – 223 84 37 sabit hatlarımızdan bize ulaşabilir ve bilgi edinebilir, randevu alabilirler.


Ayrıca bizzat Dr. Niyazi Manyera Sok. No: 18 – 20 Ortaköy adresindeki (Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi arkası, yeni poliklinik binası yanında) Merkezimize bizzat gelerek şahsen başvurabilirler. Bunlara ek olarak info@ktood.org email adresimizden yazışarak bilgi talep edebilirsiniz.

 
 
 
  MERKEZ ÜNİTELERİ
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz