MEHMET REİS FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON MERKEZİ’NİN KURULUŞU
Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi, etik değerlerden ödün vermeden hasta ve yakınlarının haklarına, topluma ve çevreye saygı gösteren, güvenilir ve bilimsel fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir hizmet kuruluşudur.

"Yonca Projesi" çerçevesinde 1980' li yıllarda Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi arkasında yapılmış kompleks içerisinde yeralan ve daha sonra projeden vazgeçildiği için atıl kalan binanın, Bakanlar Kurulu'nca rehabilitasyon merkezi yapılmak üzere derneğimize devredilmesi ile yaşam bulan Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi bir düşün gerçeğe dönüşümüdür.

Merkezimize ait bir odanın (tamir ve düzenlemesini de yaparak) İşitme Konuşma Engelliler Okuluna, atölye olarak kullanılması üzere hediye ettiğimiz merkezimiz, 3 Aralık 2004 tarihinde, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Erkan Emekçi tarafından kurdelesi açılana kadar görülmemiş bir azim ve özverili çalışmayla tamir edilmiş, donatılmış ve halkın hizmetine hazır hale getirilmiştir.

Mali olanaklarimizla tamir ve donanimini saglamayi hayal bile edemeyecegimiz merkez, isimleri merkezimizin girisini süsleyen 20'ye yakin yardimsever kisi, kurum ve kurulusun cömert katkilari, 200'ü askin sponsörümüzün aylik katkilari ve yönetim kurulumuzun (Girne Subemiz de dahil) olaganüstü çalismasiyla bir yilda tamamlanmis, Hollanda'dan Han ve Vim Van Ek kardeslerin gönderdigi ofis ve spor malzemeleri ile de donatilmistir.


Merkezimiz Her Geçen Gün Büyümeye ve Gelişmeye Devam Ediyor...

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği çatısı altında 3 Aralık 2004’ te bir fizyoterapist, bir şöför ve bir sekreterle başlatılan hizmetler, bugün çağdaş anlayışla oluşturulmuş 15 kişilik ekibi ve modern fizik tedavi cihazlarıyla tüm problemlerde fizik tedavi ve koruyucu egzersiz programlarını başarıyla uygulamaktadır. Bireysel ve gurup rehabilitasyon programlarını uygulayan fizyoterapistler, psikolog, ekibimizin ve merkezimizin işleyişini ve sürdürülebilirliğini sağlayan yardımcı elemanlara ek olarak yarı zamanlı hizmetlerinden yaralandığımız diyetisyen ve doktorlar da kapsamlı bir rehabilitasyon sürecini sürdürebilmemizi olanaklı kılmaktadır.

Fizik tedavi rehabilitasyon alanında her türlü hastaya ve hastalığa özgü programlarla hastalarımızın yaşam kalitesini artırmayı ve herkesin mümkün olan en bağımsız düzeyde yaşamasının sağlanmasını kendimize ilke edindik. Ülkemizin her yanına sağladığımız ulaşım hizmeti ile tekerlekli sandalye kullanan kişilerin de merkezimizden yararlanmasını sağladık.

Kapılarımızı sadece engelli hastalarımıza değil, tüm haklımıza açtığımız merkezimizde halkımıza her konuda eşitlik ilkesi ile dünya ülkelerinin standartlarında hizmet vermekteyiz. Kuruluduğu 2004 yılından beridir Fizik Tedavi Rehabilitasyon alanında büyük bir boşluğu dolduran merkezimiz yüksek kalite ve bilimsel yaklaşımla yoğrulmuş hizmetleri, bilinçli ve planlı çalışma düzeni ve üstün hasta memnuniyeti ile ülkemizde birçok ilke imza atmıştır.

Tüm ülkemize yayılan hizmetlerimizi her geçen gün geliştirerek,  değerli insan Mustafa Çelik’ in kurduğu ve gelişimi için gece gündüz demeden çalıştığı bu merkezde hizmet vermek tüm merkez çalışanları için bir gurur olmaktadır.  Derneğimizin yanında olan ve bize destek veren herkese bir kez daha teşekkürü bir borç biliriz...

 
 

Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ni tanımak, hizmet almak ve /veya çalışmalarına katkı koymak isteyen herkes, her gün saat 08.00 – 20.00 saatleri arasında      860 10 20 nolu mobil hattımızdan veya mesai saatleri içerisinde 223 84 36 – 223 84 37 sabit hatlarımızdan bize ulaşabilir ve bilgi edinebilir, randevu alabilirler.


Ayrıca bizzat Dr. Niyazi Manyera Sok. No: 18 – 20 Ortaköy adresindeki (Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi arkası, yeni poliklinik binası yanında) Merkezimize bizzat gelerek şahsen başvurabilirler. Bunlara ek olarak info@ktood.org email adresimizden yazışarak bilgi talep edebilirsiniz.

 
 
  MEHMET REİS FTR MERKEZİ
  Merkez Üniteleri
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz