KIBRIS TÜRK ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ KURULUŞU

Misyonu:

1982 yılında özürlülerin ve özürlü ailelerinin desteğiyle özürlüleri tespit etmek, özürlü haklarının korunması konusunda mücadele, engellinin yaşamla ilgili bilincini ve yaşam kalitelerini artırarak topluma sosyal ve ekonomik entegrasyonlarını en üst seviyeye taşımak, fiziksel engelli halkın engelli yaşamla ilgili mücadelelerini, farkındalıklarını ve duyarlılıklarını artırmayı, ayrımcılığı mümkün olan en az seviyeye indirmeyi, fiziksel engelli kişileri günlük yaşamlarını mümkün olan en az veya hiç fiziksel yardım almadan devam ettirebilecek seviyeye taşımayı yaşama daha aktif katılımlarını sağlamak, ekonomik alanda faaliyet gösterebilecekleri alanlara katılım şanslarını yükseltmek.

1992 yılında “Özürlüleri Koruma Rehabilite ve İstihdam Yasası” gibi önemli çalışmaların gerçekleştirilmesine öncülük etmiştir.

 


Vizyonu:

  • 1993 yılında, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ nin çalışmaları Bakanlar Kurulunca tasvip görmüş ve Bakanlar Kurulu Kararı ile Hayır kurumu İlan edilmiştir.
  • Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, 2005 yılında, Necati Özkan Bilim ve Başarı ödülüne layık görülmüştür.
  • 2004 yılına kadar üyelerine farklı kiralık binalarda hizmet veren kurum; 2004 yılında kurduğu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ni, Dernek bünyesinde halkın hizmetine sunmuştur.
  • Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği çatısı altında Aralık 2004’den beri fizik tedavi rehabilitasyon programlarını gerçekleştirmek amacıyla kurulan Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi verdiği yüksek kaliteli hizmetleriyle alanındaki büyük bir boşluğu dolduran bir merkez haline gelmiştir.
  • Merkezimiz 10 yıldan beridir, uzman ve yardımcı elemanlarla birlikte profesyonel bir ekip olarak 900’ü aşkın üyemize hizmet sağlamıştır.
  • Merkez, fizik tedavi rehabilitasyon ile kazanılabilecek fonksiyonları, sadece özürlü bireylere değil ihtiyaç duyan tüm halka sunarak, yaşam kalitesinin artmasını ve fiziksel özürü olan kişileri maksimum bağımsızlığa ulaştırıp, toplumdaki entegrasyonlarını en iyi şekilde sağlamayı hedeflemektedir.

Koruyucu hizmetlere de büyük katkılar sağlayan merkezde bireysel ve grup tedavileri hem tedavi edici hem de koruyucu olarak gerçekleştirilmektedir.

Merkezimizde uygulanan tedavi alanları hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ünitesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Derneğimizde fizik tedavi rehabilitasyon salonları, hasta değerlendirme ünitesi, hasta tedavi üniteleri, kişisel gelişim ve psikoterapi ünitesi, konuşma bozuklukları ünitesi, ortez-protez ünitesi, eğitim birimi, kütüphane, kafeterya ve spor salonu bulunmaktadır.

Liftli araçlarla yürüme engelli yurttaşlarımıza fizik tedavi programları sırasında ücretsiz ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Ulaşım hizmetlerimizden sadece merkezimizde tedavi gören üyeler değil, tüm yurtta hastane, havaalanı gibi zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için ulaşıma ihtiyaç duyan üyelerimiz de ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

 
 
 
  KIBRIS TÜRK ORTOPEDİK
  ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ
 
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz