KİŞİSEL GELİŞİM VE PSİKOTERAPİ ÜNİTESİ

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneğine bağlı, Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’nin 2009 yılında üyelerimize ve halkımıza açık olarak başlattığı Psikolojik Destek Bölümü 2009 yılından bu yana aktif olarak hizmet sunmaya devam etmektedir.

Merkezimize başvuran hastalarımızın çoğunluğunu, spinal kord yaralanmalı, kafa travmalı, inmeli hastalardan oluşturmakta olup; uygulanan testler ve yapılan görüşmelerle hastaların yaşadıkları sorunlar tespit edilip, çözümlenmeye çalışılmaktadır. Merkezimize fizik tedavi için gelen tüm hastalara ve ailelerine psikolojik sağaltım yapılmakta ve sonrasında rehabilitasyon  ekibine bilgi verilmektedir. Rehabilitasyon ekibinden alınan bilgiler sonrasında bu hastaların gelebilecekleri fonksiyonel  seviyelerinin kabulüne yönelik sağaltım uygulanmakta; iş ya da öğrenimlerine devam etmeleri ve hayata yeniden aktif olarak katılımları hedeflenmektedir.

Her birey, hayatının bazı dönemlerinde, uzman bir kişiden psikolojik destek almaya ihtiyaç duyabilmektedir.  Psikolojik destek; kişinin insanlarla ilişkilerinde ruhsal ve kişilik gelişimini tamamlayıp, sorunlarla karşılaştığı ve sıkıntı verdiği durumları kendi kendine çözümlemeyi öğrendiği bir süreçtir.. 

Sizde sorunlarınızla tek başınıza mücadele edemediğinizi, problemlerin üst üste geldiğini, daha mutlu ve huzurlu olma zamanının geldiğini düşünüyorsanız yardım almaktan çekinmeyiniz.

Freud'a göre bir insanın kaderini oluşturan ilk tohum, düşüncesiyle başlamaktadır. Kişi nasıl bir düşünceyle hayatına başlıyorsa, davranışları, alışkanlıkları, huyu, karakteri ve kaderi de o yönde gelişir.  

Değişim süreci üzerine yaptığı önemli araştırmalarla tarihe adını altın harflerle kazıtan Evrim teorisinin babası Charles Darwin'e göre; bir insanı güçlü yapan şey, ne geldiği ırk, ne de zekasıdır. Onu güçlü yapan şey, değişime karşı gösterdiği uyum ve adaptasyondur. Dolayısıyla kaderinmiş  gibi gözüken ilk tohumu, yani  "düşünceni" değiştirmek için ihtiyaç duyduğunuz anlarda bir uzmana başvurmaktan çekinmeyiniz.

İletişim No: 860 10 20
E-mail: zehraaysenpsy@hotmail.com

Saygılarımla,
Zehra Ayça AYSEN
Uzman Klinik Psikolog

 
 

Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ni tanımak, hizmet almak ve /veya çalışmalarına katkı koymak isteyen herkes, her gün saat 08.00 – 20.00 saatleri arasında      860 10 20 nolu mobil hattımızdan veya mesai saatleri içerisinde 223 84 36 – 223 84 37 sabit hatlarımızdan bize ulaşabilir ve bilgi edinebilir, randevu alabilirler.


Ayrıca bizzat Dr. Niyazi Manyera Sok. No: 18 – 20 Ortaköy adresindeki (Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi arkası, yeni poliklinik binası yanında) Merkezimize bizzat gelerek şahsen başvurabilirler. Bunlara ek olarak info@ktood.org email adresimizden yazışarak bilgi talep edebilirsiniz.

 
 
 
  MERKEZ ÜNİTELERİ
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz