MEHMET REİS FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON MERKEZİ

Fizik Tedavi Rehabilitayon Ünitesi
Ülkemizde fizik tedavi ve rehabilitasyon alanındaki bilimsel ve çağdaş çalışmalarıyla toplumun takdirini kazanan Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi gün geçtikçe artırdığı rehabilitasyon faaliyetlerini başarıyla yürütmeye devam ediyor.

Üç uzman fizyoterapist, bir uzman psikolog, bir konuşma terapisti ve yardımcı elemanlarla birlikte on beş kişiden oluşan profesyonel çalışanları ve ileri teknoloji desteği ile hastalarına dünya standartlarında hizmet sunan merkez, uyguladığı yeniliklerle fizik tedavi rehabilitasyon alanında öncü olmayı sürdürmektedir. Çağdaş anlayışla oluşturulmuş rehabilitasyon ekibi ve modern fizik tedavi cihazlarıyla fizik tedavi rehabilitasyon alanındaki tüm problemlerde tedavi edici ve koruyucu egzersiz programlarını başarıyla uygulamaktadır.

Günlük hasta kapasitesi 40 olan merkezde rehabilitasyon salonları, hasta tedavi üniteleri, hasta değerlendirme ünitesi, hidroterapi- havuz tedavi ünitesi, kafeterya, spor salonu, eğitim birimi ve kütüphane bulunmaktadır. Doktoru tarafından tanısı konulmuş ve fizik tedavi rehabilitasyon gerektiren her türlü tanıda tedavi programları sürdürülmektedir. Merkezde uygulanan bazı tedavi programlarını; bel-boyun fitiklarında rehabilitasyon, spor sakatlıklarında rehabilitasyon, nörolojik hastalıklarda rehabilitasyon, skolyozda rehabilitasyon, omurilik yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, çocuk felci rehabilitasyonu, birçok değişik kas-iskelet sisteminin ağrılı durumlarında rehabilitasyon, multiple sklerozda rehabilitasyon, el cerrahisi sonrası rehabilitasyon, kanser-lenfödem rehabilitasyonu olarak sıralayabiliriz. Ayrıca hamileler için pilates ve egzersiz eğitim gurupları ve kemik erimesine yönelik koruycu fizyoterapi programları da haftanın belli günlerinde sürdürülmektedir.

Bir Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği kuruluşu olan Merkez, ticari kaygıdan uzak, tamamen hayır amaçlı çalışmakta ve ağırlıklı olarak halkımızın katkı ve desteği ile hizmet üretmektedir.

En önemli üç sorunundan birisi ulaşım sorunu olan özürlü yurttaşlarımız, her türlü ulaşım gereksinimlerinde merkezimizin üç adet liftli minibüsünden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

 
MERKEZİMİZDE UYGULANMAKTA OLAN FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON PROGRAMLARI
Ortopedik rehabilitasyon
Bel-boyun fıtığı gibi omurga hastalıklarında rehabilitasyon
Parkinson rehabilitasyonu
Kırık-burkulma gibi ortopedik yaralanmalar sonrası rehabilitasyon
Spor aktivitelerinde oluşan sakatlanmalar sonrası rehabilitasyon
Travmatik beyin yaralanması sonrası rehabilitasyon
Multiple skleroz rehabilitasyonu
Omurilik yaralanmaları sonrası rehabilitasyon
Ortopedik ameliyatlar sonrası rehabilitasyon
Ağrılı durumlarda rehabilitasyon
Osteoporozda koruyucu rehabilitasyon>
Çocuk felci rehabilitasyonu
Kalp-akciğer ameliyatları sonrası kondüsyon bozukluklarında
Romatolojik hastalıklarda rehabilitasyon
Yardımcı cihaz eğitimi
Tekerlekli sandalye eğitimi
Yaşlılarda koruyucu fizyoterapi rehabilitasyon
Yürüme bozukluklarında rehabilitasyon
Hamilelikte ve hamilelik sonrası rehabilitasyon
Protez-ortez rehabilitasyonu
Amputasyon sonrası rehabilitasyon
Yanık rehabilitasyonu
Vestibuler rehabilitasyon
El cerrahisi sonrası rehabilitasyon
Kanser rehabilitasyonu
Lefödem rehabilitasyonu
Pediatrik rehabilitasyon
Skolyoz rehabilitasyonu
 
 

Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ni tanımak, hizmet almak ve /veya çalışmalarına katkı koymak isteyen herkes, her gün saat 08.00 – 20.00 saatleri arasında      860 10 20 nolu mobil hattımızdan veya mesai saatleri içerisinde 223 84 36 – 223 84 37 sabit hatlarımızdan bize ulaşabilir ve bilgi edinebilir, randevu alabilirler.


Ayrıca bizzat Dr. Niyazi Manyera Sok. No: 18 – 20 Ortaköy adresindeki (Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi arkası, yeni poliklinik binası yanında) Merkezimize bizzat gelerek şahsen başvurabilirler. Bunlara ek olarak info@ktood.org email adresimizden yazışarak bilgi talep edebilirsiniz.

 
     
 
  MERKEZ ÜNİTELERİ
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz